rasinovo nábřeží 56 masáže Praha klasická masáž studio masáže Praha akupunktura a masáže

masáž protahování

masáž krční patře

masaz

lomi lomi

masáže

Reklama

SEO
Tvorba www stránek a jejich propagace na internetu

Profesionální masáže Praha

Masáže, člověk a věda – není zde všechno jasný…

Člověk ve mnoha směrech i pro lékaře je stále neprobádané tajemství. Masáže a reakce našeho těla, léčení bez leků, jemné dotyky a neuvěřitelná odezva chemické laboratoře lidského těla! Co bychom měli vědět než si dáme profesionální masáž…

Masáže a věda

Lékaři rozdělují naše tělo na jakési části. Každá část těla má svůj specifický míchový nerv. A každý takový nerv je spjat s určitými svaly a částmi kůži. Při takovémto rozdělení složitá anatomie lidského těla je nám srozumitelnější. V lékařství je tělo rozděleno do 4 základních částí.

paterz

 • 7 Krčních(С1-С7.);
 • 12 Hrudních (D1-D12);
 • 5 Bederních (L1-L5);
 • 5 Křížová (S1-S5).

Každá z těchto částí reaguje na vnitřní změny jinak. Co se děje když vás bolí nohy? A když nebolí, ale brzo se unaví? Lidé si myslí, že je to dlouhou chůzí a tím jak váha těla tlačí na kolena a na chodidla. Pravým důvodem je únava bederních obratlů. Lékaři v tomto případě doporučují se soustředit ne tolik na nohy, ale především na uvolnění napětí v bederních obratlech.

Stává se, že se v noci vzbudíte a cítíte brnění v ruce. Jestli to není časté a spíše ojedinělé, pak můžeme dávat vinu špatnému položení těla ve spánku.
Jestliže se symptomy opakují, lékař vám dá doporučení na masáž. A dělají masáž ruky? Samozřejmě že ne, ale ruce jsou velice citlivě spjaty s hrudními obratli. Proto se masíruje v této oblasti.
Masáže určitých částí těla přináší kladný efekt při léčení: průduškového astma, chronického zápalu plic, emfyzémy plic, problémy s dýcháním při chronickém zánětu průdušek. Napomáhá při léčení pozůstatkových jevu po zápalu plic, maxilární sinusitidě, chronické tracheobronchitise, plicní distenze.

KONTRAINDIKACE  masáže

Segmentální masáž se nedoporučuje při:

 • akutní horečnaté stavy,
 • onemocnění kardiopulmonální III úroveň,
 • zánět pohrudnice v akutní fázi,
 • hnisavé kožní onemocnění,
 • nádory,
 • pronikající rány z krvácením do pleurální dutiny,
 • plicní tuberkulóza (v akutní a subakutní fáze),
 • hemothorax

Jak probíhá masáž?

Jakákoliv masáž se vyznačuje jako určitý vliv na kůži, šlachy, lymfatické uzliny a samozřejmě na svaly a klouby. Obvykle masáž trvá 45 až 60 minut. Při hodinové masáži je možnost věnovat 30 min oboum částem těla jak té hrudní tak i části zad. Časové rozložení a určování délky masáže pro různé části těla záleží na stavu organizmu, síle vrstvy podkožního tuku, vyvinutosti a stavu svalstva a taky od druhu masáže. Nejvíce pozornosti při masáži masér uděluje právě svalům. Olejování a rozmínání zabere 30-40% času, rozmasírování 50-60%, a na ostatní techniky a úkony použije zbývajících 10%.

Co se děje s našim tělem?

Ve své podstatě masáž je specifikována jako nátlak na tělo v určitých bodech s různou silou, směrem a úhlem. Masáže rozmínají naši kůži a dělají více elastickou, ovlivňují pojivovou tkáň (fascie) obklopující sval. Během masáže jsou ovlivněná nervová zakončení, která se nachází v kůži, šlachách, vazech, svalech, cévách a vnitřních orgánech. Tok impulsů zrozených stimulaci těchto receptorů dosáhne mozkové kůry, kde jsou syntetizovány signály, které způsobují reakci organismu, což se projevuje ve formě různých funkčních změn u orgánů a systémů. Také dotyky a jemný tlak může zlepšit oběh lymfy a krve v povrchových kapilárech.

Studie říkají, že naše krev v těle se dokáže zcela obnovit za měsíc. Bez masáže však v některých částech těla průchod krve probíhá pomalejším tempem. V kůži se nachází také neaktivní látky  které se „aktivují“ právě masáží a následně se roznáší krevním oběhem po celém organismu. Tyto látky čistí kapiláry a zvětšují její průdušnost, zlepšují prokrvení a metabolismus v tkaních, zrychlují přenos signálu u nervových vzruchů do mozku a zpátky do svalů.

Jedním z úžasných účinků masáže, ne jenom při rehabilitaci pacientů, ale i pro lidi se sedavým způsobem života, je obnova pohybnosti. My si často myslíme, že máváním rukama a nohama, si vracíme jejich hybnost. Je to však pravda z 50%. Pro dosažení pozitivního účinku od procvičování svalů, dodatečná masáž je životně důležitá. Za pomoci maséra nebo lékaře se protažení svalů provádí s poněkud větší amplitudou, než je možné bez pomoci. Když svaly jsou uvolněné, jejích protažení s větší amplitudou přináší ten samý efekt pružnosti. Zároveň, vzniká další efekt "podkoří", kdy mozek dává pokyn svalům nesvírat se a pracovat ve více účinnějším režimu s menšími pocity bolesti.  

Jaké probíhají změny v těle po masáži?

 • Teplota kůže se zvyšuje o 1 stupeň Celsia (po pár hodinách se teplota vrací do normálu)  
 • Zlepšuje se prokrvení kůže
 • Aktivuje se výživa svalstva a pojivových tkání
 • Zvyšuje se pohyblivost kloubů
 • Zmírňuje se bolest
 • Svaly jsou roztaženy, takže jsou připraveny na jakoukoliv námahu
 • Zlepšuje se práce vylučovacího systému
 • Záda najednou nejsou ztuhlá a tak máte ten správný elán života.

Již desetiletí lékaři vedou výzkum a pozorování účinků masáže na lidské tělo. Poslední důkazy naučně potvrzují to, že pod vlivem masáže se v tkáních vytvářejí látky, jejichž úloha doposud není vyjasněna, a působí jako draždiči nervového systému se zvláštní schopností dávat začátek novým reflexům.

Mnoho ještě v lidském těle zůstává záhadou. Masáže nám pouze odhalí závoj nad tajemství našeho těla, pomáhá nám cítit se lépe, a je to nejbezpečnější cesta ke zdraví jak fyzickému tak duševnímu.

Dobrý masér = lékař. Masér Vám pomůže předejít mnohé problémy, které by jinak mohli jednou znepříjemnit život. Stojí za to postarat se o své zdraví napřed. Profesionální masáž - je ten nejlepší preventivní krok před mnohými nemocemi. Pamatujte, jednou se Vám vaše úsilí vrátí.

 
Elena Jadevich